About

Profile picture

31 år

Ndue Ukaj är albansk författare och litteraturkritiker. Kontakt mig: ndue_ukaj@hotmail.com

Jam i lindur me 2 shtator 1977. Shkruaj poezi, proze, kritike letrare, publicistike. Kam mbaruar studimet per letersi dhe gjuhe shqipe ne Universitetin e Prishtines, ku kam ndjek edhe studimet e magjistratures. Kam qene botues i revistes per kulture, shoqeri, art “Identiteti” Kam botuar librin “Diskursi biblik ne letersine shqipe” AIKD, 2004.

Jam i perfshire ne disa permbledhje poezishe dhe antologji letrare.

kontakt: ndue_ukaj@hotmail.com

Intressen

Literatura

Jag gillar

Kulture, Poezi, prose,

Jag ogillar

Padrejtesite

Motto

Dashuria mbi te gjitha

Advertisements

2 Koment »

  1. Përshëndetje Ndue dhe urime për blogun

    Mbase edhe kjo formë e medias sociale do të jetë një hap më tutje në kontakt me lexuesin e krijimeve tua. Kësaj here në një vend të hudhura mua më japin mundësi të lexoj më shumë nga shkrimet tua. Besoj se kështu do të jetë edhe për të tjerët, po anashkaloj ata që kanë qenë më afër teje në aspektin e konsumimit të krijimtarisë tëdne.

    Për fillim , edhe një herë urime dhe suksese!
    shuquriu

  2. Mario said,

    Pershendetje Urime per blogun.


Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: